Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

6. března 2008, Autor: varner
Jaderná energie

ČEZ: Nejlepším místem pro nový zdroj je Temelín

Energetická společnost ČEZ je připravena dát státu už letos k posouzení projekt dostavby jaderné elektrárny Temelín. Firma nyní dokončuje studii rozvoje jaderné energetiky v České republice, z níž vyplývá, že nejvhodnějším řešením je právě dostavba dvou bloků v jihočeské elektrárně. Píše to dnešní vydání deníku E15.

ČEZ chce podle deníku již letos odstartovat přípravné práce včetně politicky citlivého posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). "Z dosavadní studie již víme, že nejvhodnější variantou, a to ze všech ekonomických a technických hledisek je jednoznačně dostavba Temelína," řekla pro E15 mluvčí společnosti Eva Nováková.

Podle důvěryhodných zdrojů deníku už má ČEZ připraveny podklady i pro ekologickou studii EIA. To však mluvčí oficiálně nepotvrdila.

"Je možné, že by letos mohlo být zahájeno posuzování projektu jaderné elektrárny na životní prostředí, záleží to vak na tom, zda dostaneme nějaký signál, že jaderná energie přece jenom má určitou podporu," uvedla mluvčí. "Tímto impulsem by mohly být výstupy z takzvané Pačesovy komise, ale i jiné," dodala Nováková bez podrobností.

Komise, kterou vede předseda Akademie věd Václav Pačes, má výsledek své práce předložit vládě nejpozději koncem června 2008. Experti chtějí připravit řadu alternativních scénářů. Ty mají nastínit, jakými způsobit lze zabezpečit energetické potřeby Česka do budoucna a odhadnout trend vývoje až do roku 2050.

Posouzení vlivu jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí spadá do kompetence šéfa koaliční Strany zelených Martina Bursíka, který výstavbu nových bloků odmítá. Mezi politiky ostatních stran však odpor k jádru postupně klesá, píše deník. S dostavbou Temelína souhlasí například stínový ministr průmyslu a obchodu ČSSD Milan Urban.

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.