Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

16. února 2008, Autor: varner
Jaderná energie

Temelínský první blok přestal dodávat elektřinu kvůli zkoušce

Energetici dnes v noci odstavili první blok Jaderné elektrárny Temelín. Provedou na něm plánovanou zkoušku řídících tyčí zastavujících štěpnou reakci. Mimo provoz bude blok nejméně do neděle. ČTK to dnes sdělil mluvčí elektrárny Marek Sviták.
"První výrobní blok byl plánovaně odpojen od rozvodné sítě ve 02:30," uvedl mluvčí. Pravidelné zkoušky pádu klastrů mají ověřit parametry paliva v aktivní zóně reaktoru.

Druhého bloku se odstávka nedotkne. Na něm technici pravidelný test provedli už začátkem ledna.

ČTK + O.V.B.

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.