Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

14. února 2008, Autor: varner
Nezařazené články

. Zvýšení výroby elektřiny vyrobené z uhlí.

14. února 2008  Podíl elektřiny vyrobené z uhlí ne celkové produkci se loni v Česku zvýšil na 61 procent z předloňských 59 procent. Domácí uhelné elektrárny díky tomu pokryly prakticky celý nárůst výroby elektřiny jehož převážná část skončila za hranicemi. Vyplývá to ze zprávy Energetického regulačního úřadu.


EU ovšem spíš tlačí na to, aby se zvyšoval podíl z obnovitelných zdrojů.

Domácí uhelné elektrárny vyrobily loni 54,05 terawatthodiny elektřiny, o 8,2 procenta víc než v roce 2006. Nárůst však nepřinesly nové zdroje ani vyšší účinost těch stávajících, ale optimalizace provozu zdrojů, jak sdělila ČEZ.

O.V.B.
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.