Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

27. ledna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

. ČR musí zvýšit podíl obnovitelných zdrojů.

18. ledna 2008 Česká republika dostane v rámci evropského energeticko-klimatického balíčku, který Evropská komise zveřejní 23. ledna, zřejmě za cíl zvýšit do roku 2020 podíl energie vyráběné z obnovitelných zdrojů na 14 procent. Vyplynulo to z předběžných informací, které v Londýně se svým britským protějškem ve čtvrtek probral český ministr životního prostředí Martin Bursík.

Ředitel odboru změny klimatu ministerstva životního prostředí Pavel Zámyslický po příletu z Londýna řekl, že splnění takového cíle bude pro ČR výzvou, i když právě Británie bude v ještě těžší pozici.

Londýn podle něj bude muset zvýšit výrobu energie z obnovitelných zdrojů na 15 procent, přičemž nyní v alternativních zdrojích velmi zaostává. Zatímco v ČR pochází z obnovitelných zdrojů zhruba pět procent energie, v Británii jsou to pouhá dvě procenta.

Britové české delegaci také představili nedávno zveřejněný plán náhrady starých britských jaderných elektráren za nové. Bursík konstatoval, že česká vláda je v tomto ohledu vázána koaliční smlouvou, která na žádost zelených výstavbu nových jaderných zdrojů blokuje.

Evropská komise dlouho očekávaný reformní energeticko-klimatický balíček představí příští týden. Přesto už nyní zaznívá z řady zemí a profesních sdružení určitá kritika a pochybnosti. Sílí také otázky, zda plány na snížení emisí skleníkových plynů do roku 2020 budou mírnější.

Unie se loni v březnu dohodla, že sníží do konce příštího desetiletí emise skleníkových plynů o 20 procent proti roku 1990. Obnovitelné zdroje se mají do té doby podílet na celkové energetické produkci alespoň pětinou.

Stanovení limitů je pro členské země citlivou otázkou. Již nyní se některé země - například Německo, Francie a Španělsko - ohradily v dopisech Evropské komisi a pochybnosti zaznívají i z dalších stran.

ČTK + O.V.B.

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.