Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

9. ledna 2009, Autor: Otto Kamm
Plynárenství

Komárkovy miliony do hledání nových ložisek ropy a plynu

"Moravské naftové doly letos plánují do průzkumných prací investovat částku 570 až 580 milionů korun. Chceme postupně odvrtat osm průzkumných vrtů v oblastech Lanžhot, Poddvorov, Prušánky, Uhřice a v lokalitě Vizovických vrchů," uvedl Dan Plovajko, mluvčí společnosti. Lidé ze skupiny nevylučují, že se konečná částka může vyšplhat i výše.
Komárkovy loňské plány potvrzují tuto nastoupenou cestu. "V uplynulém roce skupina Moravské naftové doly investovala do průzkumu přes 800 milionů korun. Šlo tak zatím o největší  investici v historii této skupiny," potvrzuje Plovajko.

Skupina vloni v Česku  odvrtala sedm  vrtů. Většina z nich umožnila stávající ložiska rozšířit, nebo se díky nim objevila ložiska nová.

Úspěšnost průzkumných vrtů se na Moravě podle zástupců MND pohybuje nad 75 procenty. To je ve srovnání se světovým průměrem, který se pohybuje mezi 15 až 20 procenty zcela výjimečné.

Skupina Moravské naftové doly nyní provádí v Česku těžbu na 21 ložiscích s denní těžbou kolem šesti tisíc barelů ropy a plynu denně.
Expanze v zahraničí

MND ale expandují nejen v Česku, ale i v zahraničí.  Před několika měsíci například  koupily podíly ve dvou ruských ropných společnostech Nikolajevkaněfť a VostokInvestněfť. Firmy se zaměřují na vyhledávaní nových ropných ložisek v Uljanovské oblasti. V obou nyní drží 76procentní podíl.

Finanční a investiční skupina KKCG, do níž Moravské naftové doly patří, chce těžit (anebo těží) plyn a ropu i v jiných státech. Například v Pákistánu, Jemenu, Německu, Rumunsku.

O.V.B.
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.