Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

8. prosince 2007, Autor: varner
Nezařazené články

4. ročník Gas Business Breakfast 2007

Praha (7.12.2007) - Za účasti významných představitelů státní správy i soukromého sektoru se v pátek, 7. 12. 2007, ve 24. patře hotelu Corinthia Towers uskutečnila Gas Busines Breakfast 2007, tentokrát pod názvem Rok 2007 - reflexe plynárenského trhu. Organizace konference byla opět zajištěna vydavatelstvím EURONEWS, a.s. ve spolupráci s Českou plynárenskou unií.

Témata setkání byla zaměřena na současný stav na trhu se zemním plynem v České republice a Evropské unii, očekávání do budoucna a perspektivní způsoby využití zemního plynu. Během celého dopoledne vystoupily přední osobnosti českého plynárenství a energetiky jak soukromého tak státního sektoru.

Podpora zemního plynu byla vyjádřena ze strany místopředsedy vlády ČR, Martina Bursíka, který svým vystoupením celou konferenci zahájil. Od předsedy představenstva RWE Transgas, a.s. a víceprezidenta České plynárenské unie, Martina Herrmanna, zazněla informace o bezpečnosti a spolehlivosti dadávek.

Dalším zajímavým tématem byl vývoj trhu v rámci legislativních změn vycházejících od evropské unie, o kterém informoval náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR, Tomáš Hüner.

Josef Fiřt, předseda Energetického regulačního úřadu, pohovořil o vývoji regulace v plynárenství a o spolupráci Regulačních orgánů v EU.

Celou konferenci poté uzavřel příspěvek "Moderní způsoby užití zemního plynu", který přednesl Roman Budínský, prezident České plynárenské unie. "Spotřeba zemního plynu v ČR se dlouhodobě ustálila mezi 9,5 až 10 mld. m3 ročně, což odpovídá úrovni stabilizovaného českého trhu s plynem. Je nutné hledat nové způsoby jeho užití. Nabízí se decentralizovaná kogenerace, pohon automobilů na zemní plyn, případně pružné plynové zdroje pro výrobu elektřiny.

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.