Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

8. září 2009, Autor: Redakce
Katka 20 a 80

Katka 20 a 80

Tyristorové spínací moduly řady KATKA jsou navrženy především pro spínání kompenzačních kondenzátorů při rychlé kompenzaci ve spojení s rychlými regulátory NOVAR 1312. Lze je však použít i v jiných aplikacích, kde je potřeba bezkontaktního spínání zátěže.

Vlastnosti

  • pro spínání kompenzačních kondenzátorů při rychlé kompenzaci
  • do 29 kVar (KATKA 20) s pasivním chlazením 
  • do 87 kVar (KATKA 80) s nuceným chlazením
  • dvoufázové (D) nebo třífázové (T) provedení
  • teplotní ochrana (KATKA 80)

Použití

Moduly KATKA jsou navrženy především pro spínání kompenzačních kondenzátorů při rychlé kompenzaci ( až 20 regulačních zásahů za 1 s ) ve spojení s rychlými regulátory NOVAR. Lze je samozřejmě použít i v jiných aplikacích, kde je potřeba bezkontaktní spínání zátěže.

Jsou určeny pro spínání v sítích 400 / 230 V ( 440 / 250 V ), zátěž může být symetrická i nesymetrická, zapojení do hvězdy či do trojúhelníku a mít kapacitní,odporový či indukční charakter.

K sepnutí zátěže dochází při "nulovém" napětí (typicky 5V) na spínacím prvku a k rozepnutí spínače dochází při průchodu proudu nulou.

Mezi hlavní výhody bezkontaktního spínání patří dlouhá životnost spínače ( vysoký počet sepnutí a rozepnutí ), omezené proudové a napěťové rušení do sítě ( spínání a rozpínání v nule ) a rychlost sepnutí a rozepnutí.

Moduly obsahují varistorovou přepěťovou ochranu třídy "C", na hlavním přívodu je doporučeno instalovat ochranu vůči bleskovým proudům třídy "B" - 50 kA bleskového proudu.

Pomocné napětí je galvanicky odděleno od silového obvodu, řídící napětí je bezpečně galvanicky odděleno od ostatních obvodů.

Moduly obsahují signálky "Pwr" - přítomnost pomocného napětí a "Control" - řídící napětí je přítomno - modul je sepnut.

Doplňky

Vybíjecí odpory

Pomocné vybíjecí odpory 33 kΩ / 13 W je nutno objednávat zvlášť v početu 3ks / 1 tyristorový modul. Odpory DR jsou zapojeny přímo do svorek kondenzátorů.

Pomocný zdroj ZP 24

Pomocný zdroj 24 Vss je společný pro všechny tyristorové moduly připojené k regulátoru. Při objednání je nutné upřesnit výkon zdroje, tzn. počet připojených tyristorových modulů a případných pomocných relé a jejich spotřebu. Zdroj je v otevřeném provedení, stupeň krytí IP 20, a umisťuje se na montážní lištu DIN 35 mm.

Mohlo by Vás také zajímat:
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.