Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

16. března 2009, Autor: Otto Kamm
Konference a výstavy

AMPER 2009 – FUTURE JUST NOW

Největší elektrotechnická událost ve střední a východní Evropě – mezinárodní veletrh AMPER 2009 se nezadržitelně blíží. V termínu 31.3. – 3.4.2009 se již po sedmnácté otevřou brány Pražského veletržního areálu Letňany, aby zde návštěvníci, z řad především odborné veřejnosti, nalezli novinky více než 700 předních firem z oboru elektrotechniky a elektroniky.


 
Opět se potvrdil vzrůstající zájem vystavovatelů prezentovat se na této jedinečné mezinárodní oborové události. Tento trend vedl k rozšíření výstavní plochy o mobilní halu, jejíž rozloha bude 3.800 m2. Veletrh AMPER tak nabírá na síle a znovu se stane synonymem kvality, prestiže, obchodních kontaktů, ale také přehlídkou novinek, trendů a inovací.

V současné době je již jasná účast společností ABB s.r.o., Legrand, s.r.o., Schneider Electric CZ, s.r.o., Moeller Elektrotechnika s.r.o., Kopos Kolín a.s., Mitsubishi Electric Europe B.V. a dalších více jak 700 vystavovatelů, kteří představí opět to nejnovější z oboru.

Mezinárodní účast jistě také stojí za zmínku. Již je přihlášeno více jak 130 firem z 21 zemí světa a čistá výstavní plocha přesahuje 2230 m2. Vystavovat budou společnosti z Belgie, Běloruska, Číny, Francie, Holandska, Chorvatska, Itálie, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska, Srbska, Španělska, Švýcarska, Taiwanu, Turecka, USA a Velké Británie. Veletrhu se zúčastní například společnosti Krempel – Group August Krempel Soehne GmbH+Co.Kg, SPEA GmbH, HellermannTyton GmbH, ELBA, a.s., GRÄPER EUROPE s.r.o., ASAR SA, Jakob Thaler GmbH a mnoho dalších. Novinkou veletrhu AMPER 2009 bude národní účast Turecka a Německa.

Vzrůstající tendenci má především obor automatizace, který každoročně zvyšuje výstavní plochu a nabízí návštěvníkům nejnovější trendy. Letos návštěvníci naleznou tento obor tradičně v hale č.3 a nově také v hale č.8, kde je společně s oborem měřící a zkušební techniky. Dalším expandujícím oborem pro rok 2009 je osvětlení, kterému je letos nově vyhrazena samostatná sekce v hale č.5. Pro 17. ročník se rozšířila nomenklatura oboru elektroniky o síťové služby, výpočetní techniku a zvukovou a obrazovou techniku, která bude taktéž k vidění v hale č.5.

  

A co zajímavého bude k vidění? Společnost Systemotronic, s.r.o. představí na veletrhu úspěšnou novinku - 3D bezpečnostní kamerový systém „ SAFETY EYE “ vyvinutý ve spolupráci s automobilkou Daimler Chrysler. Safety Eye se skládá ze senzorové jednotky, vysoce výkonného počítače a bezpečnostního řízení robotizovaného pracoviště. Senzorovou jednotku tvoří velmi dynamické kamery, které snímají obrazová data monitorovaných prostorů. Počítač tato data přijímá a zpracovává na základě složitých a spolehlivých algoritmů prostorového vyobrazení. Vzhledem k jedinečnosti systému Safety Eye, díky němuž se otvírá zcela nová dimenze na poli bezpečností techniky, získala firma Pilz na tento systém patent.

Novinkou společnosti pan-electronics, s.r.o. je pájecí set, který se skládá z mikroprocesorem řízeného napáječe WD 1M, výkonného pájecího pera WP 120 a stojánku WDH 10T s funkcí Stop + Go. Set je navrhnutý speciálně pro aplikace s požadavkem na vysoký výkon a přesnost. Extrémně rychlý náběh teploty WP 120 a možnost poklesu teploty, případně vypnutí pájecího pera pomocí Stop + Go stojánku, kombinují vysoký výkon a nízkou spotřebu energie. Toto je jen zlomek všech novinek a zajímavostí, které veletrh nabídne.Jako každý rok bude veletrh podpořen rozsáhlou mediální kampaní, která je zaměřena především na odborníky a obchodníky z řad elektrotechniky a elektroniky. Již v roce 2008 byl rozsah kampaně rozšířen i na stavaře, architekty a celkově na obor stavebnictví, který se bez kvalitní elektrotechniky jistě neobejde. Tento trend je podpořen i kampaní v roce 2009. Nemalá pozornost je věnována i propagaci veletrhu v zahraničí, neboť počet zahraničních zájemců o veletrh stále roste, ať už se jedná o vystavovatele nebo návštěvníky.Veletrh opět nabídne doprovodný program bohatý na odborné semináře a přednášky. Jednou z nich je patnácté celostátní setkání elektrotechniků České republiky – konference VOLT. Zajímavý program připravuje i Česká asociace telekomunikací a opět budou probíhat Snídaně na veletrhu, pořádané společností L.P.Elektro. Jedním z prezentovaných témat je např. Požární ochrana staveb z hlediska elektroinstalace nebo Projektování a technické specifikace rozváděčů NN.

Další zajímavostí veletrhu AMPER 2009 bude studentská formule Cartech FS01. CTU CarTech, plným názvem Czech Technical University CarTech Formula Student/SAE Team je univerzitní tým ČVUT v Praze, který staví závodní formuli, aby se tak mohl zúčastnit soutěže pro studenty inženýrských škol. Soutěž Formula SAE vznikla v USA v roce 1981. Od roku 1998 existuje její evropská odnož, Formula Student. Obě soutěže mají stejný cíl a prakticky stejná pravidla. Každý rok se v rámci Formula Student/SAE pořádá 8 jednotlivých soutěží po celém světě. V současné době se seriálů Formula Student/ Formula SAE soutěží více než 270 univerzitních týmů z celého světa. Na veletrhu AMPER bude tedy k vidění nejen celá formule Cartech FS01, ale také její koncepce elektroniky. Návrh splňuje aktuální trendy v oblasti automobilového průmyslu, přičemž bylo využito osvědčeného standardu CAN. Celý systém je koncipován jako distribuovaný a v současné verzi obsahuje 5 modulů s vlastní inteligencí, které jsou spolu provázány dvěma sběrnicemi CAN. Moduly implementují funkce nutné pro konkurenceschopnost závodního automobilu současné doby. FS01 je tedy vybaven elektronickým řazením, diagnostikou s online monitoringem, řízením trakce a dalšími podpůrnými funkcemi důležitými pro moderní soutěžní automobil. K vidění bude jak systém namontovaný přímo v závodním autě, tak i jeho reálný model umožňující nahlédnout na funkci a vlastní elektroniku.Tradičně se bude konat i prestižní soutěž ZLATÝ AMPER 2009 o nejpřínosnější exponát veletrhu. Velký zájem o toto ocenění byl již v roce 2008 a předpokládá se, že v roce 2009 tomu nebude jinak, neboť vývoj a inovace jsou bezesporu synonymem elektrotechniky a elektroniky. Odborná komise je pro rok 2009 rozšířena o zahraniční účast - Slovensko, takže na hodnocení exponátů bude nahlíženo nejen s ohledem na využití, efektivitu a inovaci v České republice, ale i v zahraničí.Dne 5. května 2008 otevřela slavnostně své brány poslední stanice metra trasy C – Letňany. Dostupnost PVA tak nabírá nový směr a usnadní cestování všem návštěvníkům veletrhu. Nejen město, ale také tým veletrhu AMPER chystá pro tento ročník nové služby, které budou moci využít jak vystavovatelé tak návštěvníci veletrhu.

Pevně věříme, že AMPER 2009 bude opět úspěšný a poodhalí opět o kousek víc z budoucnosti světa elektrotechniky a elektroniky.

Aktuální informace vztahující se k přípravám veletrhu je možné sledovat na internetových stránkách: www.amper.cz.
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.