Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

13. března 2008, Autor: Redakce
Jaderná energie

AMPER – jednotka Vašeho úspěchu

Mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky - Amper 2008 otevře letos brány svým návštěvníkům již po šestnácté. Může se s hrdostí pyšnit titulem největšího veletrhu svého oboru ve střední a východní Evropě, což je také jedním z důvodů proč si zaslouží pozornost odborné i laické veřejnosti.

Tento svátek v oboru elektrotechniky a elektroniky, který se bude konat 1.- 4. 4. v PVA Letňany Praha opět

nabídne přehlídku toho nejlepšího z oboru. Na výstavní ploše 18 800 m2 (čistá výstavní plocha) se představí téměř 700 společností z 23 zemí světa, aby zde prezentovali novinky svého oboru. Největší zahraniční zastoupení bude patřit Německu, Slovensku, Taiwanu a Polsku. Mezi další zastoupené země pak patří: Belgie, Bělorusko, Čína, Egypt, Francie, Chorvatsko, Indie, Itálie, Maďarsko, Rakousko, Rusko, Singapur, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina, USA a Velká Británie. 

 

 

Elektrotechnika prošla v posledních letech opravdu velkým vývojem a v dnešní době pronikla prakticky do všech průmyslových odvětví. Tak jako elektrotechnika patří na přední místa v průmyslovém odvětví, stejně tak neodmyslitelně patří veletrh Amper k pojmu elektrotechnika. Z nepříliš známého veletrhu před šestnácti lety se vyvinul gigant, který již po několik let zaplňuje veškerou veletržní plochu v PVA Letňany. Ekonomický vývoj v jednotlivých oborech se samozřejmě odráží i na struktuře veletrhu Amper. Mezi nejvíce zastoupené obory pro letošek patří - elektroinstalační technika; zařízení pro výrobu a rozvod elektrické energie; automatizační,  řídicí a regulační technika a elektronické prvky a moduly.


Své místo si na veletrhu našli i společnosti z oborů – vodiče a kabely; pohony a výkonová elektronika; měřicí a zkušební technika; osvětlovací technika; elektrotepelná technika; systémová technika budov; informační systémy a stroje, zařízení, nářadí a pomůcky pro elektrotechniku a elektroniku.

 

V elektronice a elektrotechnice více než v jakémkoliv jiném odvětví platí, že efektivní produkce musí být orientována na dostatečně velký tržní prostor. Rozšíření Evropské unie v roce 2004 přineslo firmám, které působí v české elektrotechnice, šanci tento velký světový tržní prostor využít. Trvalý růst exportu, ale i zlepšení celkové bilance zahraničního obchodu s elektrotechnikou tak přináší firmám další potenciál pro expanzi a navázání nových kontraktů a obchodních partnerství. Stejně tak se rok od roku projevuje členství v Evropské unii jako velmi přínosné a to nejen vzhledem k tomu, že firmy mohou jednoduše zaujímat místo v zahraničí, ale naopak i zahraniční firmy mohou expandovat na český trh. Důkazem toho je právě prezentace na různých mezinárodních veletrzích, ke kterým bezesporu patří i veletrh Amper. Po shlédnutí statistiky lze snadno zjistit, že zahraniční zastoupení na veletrhu stále roste. Důkazem toho bude i letošní ročník, na kterém budou poprvé vystavovat společnosti z Belgie, Ruska a Singapuru.


Koncepce veletrhu Amper 2008 už je také dána a návštěvníci se mohou těšit na stávající i nové služby a produkty. Tradičně proběhne soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu ZLATÝ AMPER 2008, do kterého se každoročně hlásí kolem 30 exponátů z různých odvětví elektroniky a elektrotechniky. Exponáty bude hodnotit odborná komise ve spolupráci s ČVUT v Praze. Nominované exponáty bude možné během veletrhu shlédnout na expozicích přihlášených společností. Slavnostní vyhlášení proběhne v podvečer druhého veletržního dne tj. 2. dubna 2008 v prostorách Betlémské kaple. Soutěžit se bude ve dvou kategoriích a to: I. Výroba, rozvod a užití elektrické energie a II. Elektronika, řízení a měření.


Odborná veřejnost se může také těšit na zajímavý doprovodný program plný přednášek, seminářů a novinek. V rámci veletrhu proběhne už po čtrnácté celostátní setkání elektrotechniků České republiky – konference VOLT. Diskusní fórum o současných problémech a perspektivách elektrotechniky vyhlašuje FCC Public ve spolupráci s naší veletržní správou – Terinvest. Nově budou zařazeny přednášky zástupců Polského velvyslanectví a Svazu elektrotechniků Polska. Připraveny jsou také „Snídaně na veletrhu Amper“, což je soubor přednášek na aktuální témata. Např. „Provádění revizí elektrických instalací podle nové normy ČSN 33 2000-6“ nebo „Současnost elektrotechniky na Slovensku a její dopad pro elektrotechniky ČR.“ Neméně zajímavá bude jistě i přednáška společnosti Schneider Electric CZ ve spolupráci s UNIT Pardubice na téma „Bezpečnost strojů a strojního zařízení“. Pokud uvažujete o návštěvě veletrhu či účasti na některé z přednášek nebo seminářů, doporučujeme sledovat stránky www.amper.cz, kde naleznete veškeré potřebné informace.


Veletrh Amper není však jen místo setkání odborníků, ale také obchodníků, kteří zde mají možnost mnoha jednání s předními českými i zahraničními společnostmi. Potenciál veletrhu je v tomto směru opravdu veliký, o čemž svědčí i návštěvnost z roku 2007, která byla 51 157. Pevně věříme, že v letošním roce bude minimálně stejná nebo vyšší.


Srdečně Vás proto zveme na 16. mezinárodní veletrh elektrotechniky a elektroniky - AMPER 2008.

 

 

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.