Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

6. ledna 2009, Autor: Redakce
UMG 510

UMG 510

Trojfázový analyzátor sítě získává RMS hodnoty proudu a napětí nepřetržitým vzorkováním signálu v sítích 40 až 70 Hz. UMG 510 je určen pro náročná měření v sítích nízkého a vysokého napětí a pro kontrolu kvality dodávané elektrické energie podle standardu EN50160.

UMG 510 - analyzátor kvality podle EN50160

UMG 510Popis použití

Trojfázový analyzátor sítě získává RMS hodnoty proudu a napětí nepřetržitým vzorkováním signálu v sítích 40 až 70 Hz. UMG 510 je určen pro náročná měření v sítích nízkého a vysokého napětí a pro kontrolu kvality dodávané elektrické energie podle standardu EN50160.

Přístroj má celkem 8 měřicích kanálů (U a I po čtyřech), na každém je signál nepřetržitě vzorkován frekvencí 29 kHz. Díky tomu může přístroj korektně měřit veličiny kvality elektrické energie jako je okamžitý, krátkodobý a dlouhodobý flikr, symetrickésložky napětí, harmonické a meziharmonické frekvence do 50. řádu. Novinkou je pomocné měření, které lze využít pro měření proudu na středovém nebo ochranném vodiči a detekci případného napětí mezi nimi.

Doporučené využití

 • Měření kvality elektrické energie podle EN50160
 • Kontrola parametrů sítě podle EN61000-2-4
 • Funkce Gateway and Comserver mezi hlavním TCP/IP měřidlem a podružnými měřidly Modbus RTU např. UMG 96S, 503.
 • Osm digitálních vstupů konfigurovatelných jako impulzní pro načítání hodnot z podružných měřidel.
 • Rozvodné závody: doložení kvality dodávky elektrické energie v případě reklamací zákazníků
 • Průmysloví zákazníci: sledování krátkodobých přerušení nebo nadměrných hamonických
 • Vyhodnocení podnikové napájecí soustavy
 • Data pro podporu vedení a manažerské účetnictví
 • Pro velmi citlivé aplikace: datová centra, IT, Internetové podniky, pojišťovny, výrobní procesy.

Software

Součástí dodávky přístroje je také vyhodnocovací software PAS 510, založený na platformě Java. Tento software umožňuje jednak zobrazovat aktuální data na přístrojích UMG 510, dále pak ve zvolených intervalech data ukládá do počítače. Samozřejmostí je automatická synchronizace databáze s měřicími přístroji.

Historická či aktuální data mohou být zobrazena ve formě grafů či histogramů, k dispozici také fázorový a vlnový diagram proudu a napětíaktuálního odběru. Měřená data mohou být exportována do sešitu Excel nebo PDF, případně vytištěna na tiskárně. Nástroje analýzy podle EN50160 a EN 61000-2-4 umožní, doslova stiskem několika kláves,generovat analýzy kvality elektrické energie podle těchto standardů ve formě 20-stránkové PDF zprávy včetně příslušných grafů a histogramů.

Detekce a ukládání

UMG 510 má interní paměť 128 MB Flash pro nepretržité ukládání všech měřených dat s kapacitou cca 5000k záznamů. Volba nahrávaných veličiny, včetně času jejich průměrování je plně v rukou uživatele. Ke zvoleným průměrným hodnotám mohou být také uloženy jejich min/max hodnoty (čas průměrování 200 ms).

Vybraná data, zejména harmonické je možno ukládat jako histogram. Přechodové a poruchové jevy jakopřepětí jsou zaznamenány ve 512 půl periodách, jejich záznam je spuštěn sofwarovou spoští, pokud trvají déle než půl periody. Transientní jevy jsou pak uloženy jako vlnový diagram proudu a napětí, pokud jsou delší než 70 mikrosekund.

Digitální vstupy a výstupy

Přítroj má 8 digitálních vstupů a 5 digitálních výstupů. Digitální vstupy mohou být využity jako impulzní, pro změnu tarifu a nebo signalizaci startu a ukončení záznamu. Signály z impulzních přístrojů mohou být takto přenášena až do PC.

Digitální výstupy je možné volitelně konfigurovat jako alarmové a impulzní. K dispozici je osm programovatelných komparátorů, které mohou sledovat až 4 hodnoty a být přřazeny i všem digitálním výstupům. Pomocí digitálních výstupů může být samozřejmě signalizován výskyt události (poruchy) a nebo tranzientního jevu.

Webserver/Email

Díky integrovanému webserveru je UMG přístupný přes běžný web browser (PC, mobil), pouze vyžaduje zadání IP adresy a přístupových práv.

Rozhraní a protokoly

 • Profibus DP V0, RS485 (Modbus/RTU, Gateway Ethernet to Modbus), Fast Ethernet 10/100 Base-TX
 • HTTP, NTP, Modbus/TCP, Modbus over TCP, DHCP
 • Přístroj může být připojen k Inter­netu pomocí externího routeru (např. ISDN nebo DSL).

Modbus Master

Rozhraní RS485 přístroje UMG 507 může být využito jako Modbus RTU master. To znamená, že libovolný přístroj Janitza s RS485 a protokolem Modbus RTU může být připojen k UMG 507 a jeho prostřednicvím odesílat data přes Ethernet TCP/IP s plnou funkcionalitou. Připojené přístroje jsou pak ovládány pomocí programu PSW Professional, UMG 510 je branou k připojení po TCP.Kontakt na výrobce
Mohlo by Vás také zajímat:
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.