Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

9. ledna 2009, Autor: Otto Kamm
UMG 96

UMG 96

Tento přístroj je navržen pro trojfázové měření v sítích TT a TN 50/60 Hz. Napájecí napětí a skenovací frekvence jsou odebírány z měřicích vstupů. Napájecí napětí je odebíráno z L1-N.

Aplikace

K dispozici jsou následující rozsahy napájecího napětí:
  1. L-N 96-275 V AC
  2. L-N 49-76 V AC
  3. L-N 98-140 V AC
Přístroj digitalizuje hodnoty napětí a proudu na každé fázi a kalkuluje elektrické veličiny. Hodnoty elektrické práce stejně jako maximální a minimální hodnoty jsou ukládány jednou z 15 minut do EEPROM paměti přístroje. Přístroj nahrazuje množství analogových měřidel a přepínačů a umožňuje tak komfortní monitoring odběru elektrické energie. K dispozici jsou dva tranzistorové výstupu konfigurovatelné jako impulsní nebo alarmové. Rozměry přístroje jsou 96x96 mm, hloubka 42 mm, přístroj je možné použít pro MTP x/5A i x/1A.
Přístroj umožňuje:
  • Pohodlné sledování a kontrolu hodnot elektrických veličin na přehledném displeji
  • Ukládání min a maximálních hodnot
  • Odesílání impulzů činné a jalové energie
  • Alarmové (signalizační) výstupy při překročení nastavených limitů.

Displej

Umožňuje zobrazit měřené hodnoty najednou, perioda obměny zobrazení je 1 sekunda. Mezi zobrazenými hodnotami lze jednoduše přepínat funkčními klávesami.

Tranzistorové výstupy

Jsou osazeny NPN tranzistorem s provozním napětím 5 až 24 V DC (max. 30 V DC), provozní proud max 50 mA, zdroj DC je externí.
Dva digitální výstupy lze konfigurovat jako impulsní pro odesílání pulzů činné a jalové energie. Délka vlastního pulzu je nastavitelná od 0,05 do 2 sekund, maximální frekvence pulzů je 10 Hz.
Výstupy můžeme využít nastavit také jako spínací. Výstup je aktivován nastavením limitní hodnoty (lze sledovat všechny veličiny měřené UMG kromě elektrické práce) a nastavením, zda má být sepnut při jejím překročení a nebo podkročení.

Měření elektrické práce

Přístroj UMG 96 umožňuje měřit spotřebu činné a jalové (induktivní) elektrické práce. Tyto hodnoty jsou každých 15 minut ukládány do EEPROM. Měřidla práce mohou být vynulovány, přístup lze chránit heslem. Přístroj UMG 96 disponuje také počítačem provozních hodin, který nelze vynulovat.Kontakt na výrobce
Mohlo by Vás také zajímat:
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.