Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

9. ledna 2009, Autor: Otto Kamm
UMG 96S

UMG 96S

Tento přístroj je navržen pro trojfázové měření v sítích nízkého a vysokého napětí 50/60 Hz se středovým vodičem. Napájecí napětí a skenovací frekvence jsou odebírány z měřicích vstupů.

Aplikace

Napájecí napětí je odebíráno ze všech měřicích vstupů napětí, přístroj tedy zůstává funkční i při výpadku dvou fází v sítích nn (jedné v sítích vv).

K dispozici jsou následující rozsahy napájecího napětí:

  1. L-N 85-300 V AC (verze Profibus 140-300 V)
  2. L-L 85-260 V AC pro měření na vn
  3. speciální verze s pomocným napájením 18-70 V DC, 18-33 V AC

Přístroj digitalizuje hodnoty napětí a proudu na každé fázi a kalkuluje elektrické veličiny. Hodnoty elektrické práce stejně jako maximální a minimální hodnoty jsou ukládány do EEPROM paměti přístroje (bez data a času). K dispozici je také harmonická analýza lichých harm. Frekvencí do 15. řádu a to proudu i napětí. Přístroj kalkuluje také THD I a THD U, zobrazené hodnoty v procentech. Přístroj nahrazuje množství analogových měřidel a přepínačů a převodníků a umožňuje tak komfortní monitoring odběru elektrické energie. K dispozici jsou dva tranzistorové výstupu konfigurovatelné jako impulsní nebo alarmové, analogové výstupy (proudové) dále pak porty RS232, RS485 a Profibus pro připojení k PC a nebo PLC. Rozměry přístroje jsou 96x96 mm, hloubka 42 mm, přístroj je možné použít pro MTP x/5A i x/1A.

Přístroj umožňuje:

  • Pohodlné sledování a kontrolu hodnot elektrických veličin na přehledném displeji
  • Ukládání min a maximálních hodnot, průběžné ukládání hodnot do datové paměti
  • Odesílání impulzů činné a jalové energie, analogové výstupy
  • Alarmové (signalizační) výstupy při překročení nastavených limitů, k dispozici tři logické komparátory

Datová paměť

Vybrané verze disponují datovou pamětí 512 k, která umožňuje uložit až 160 000 vybraných hodnot a událostí společně s datem a časem. Volba ukládaných hodnot je konfigurovatelná. Interní  paměť lze jednoduše odečíst do PC pomocí PSW Basic.

Digitální výstupy

Jsou osazeny NPN tranzistorem s provozním napětím 5 až 24 V DC (max. 30 V DC), provozní proud max 50 mA, zdroj DC je externí.

Dva digitální výstupy lze konfigurovat jako impulsní pro odesílání pulzů činné a jalové energie. Délka vlastního pulzu je nastavitelná od 0,05 do 2 sekund, maximální frekvence pulzů je 10 Hz.
Výstupy můžeme využít nastavit také jako spínací. Výstupy jsou ovládány logickými komparátory, které vyhodnocují všechny sledované veličiny. Pomocí komparátorů lze vyhodnotit pokyny z digitálních vstupů, výsledky komparace mohou být též externě přepsány přes Modus RTU (např, z PLC).

Analogové výstupy

Pro verzi s analogovými výstupy, digitální výstupy mohou být překonfigurovány na analogové výstupy (proudové smyčky) 4-20 mA pro libovolnou stavovou veličinu.

Měření elektrické práce

Přístroj UMG 96S disponuje sedmi měřidly elektrické práce, jejichž stavy mohou být odesílány pomocí impulsů a nebo načítány přes Modus RTU. Přístroj je čtyřkvadrantový, navíc je možné sledovat definovat vysoký a nízký tarif, který lze aktivovat digitálním vstupem. Přístroj UMG 96 disponuje také počítačem provozních hodin, který nelze vynulovat.

Vhodné použití

UMG 96S je plnohodnotný analyzátor sítě s propracovanou komunikací, logikou a měřením elektrické práce. Jedná se o přesné měřidlo třídy přesnosti 1 (pro fakturační měření). Pro pohodlnou konfiguraci a  odečet dat je k dispozici program PSW Basic/Profi, přístroj je však možné plnohodnotně konfigurovat i bez PC.


Kontakt na výrobce
Mohlo by Vás také zajímat:
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.