Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

26. srpna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

BOKI a. s. představuje své výrobky

Akciová společnosti BOKI působí na českém trhu druhým rokem a za cíl si vytýčila nabídnout obchodním partnerům úplný sortiment otopných těles. Od samotného počátku činnosti má firma ve výrobní náplni trubková otopná tělesa, podlahové konvektory a stropní sálavé panely. V prvním čtvrtletí letošního roku uvedla společnosti BOKI, a.s.na trh první novou řadu „nadzemních“ konvektorů. V současnosti intenzivně pracuje na rozšíření produktové řady a také rozšiřuje seznam zemí, kde aktivně působí (Francie, SRN, Rakousko, Rusko, Polsko.)

Dalším milníkem ve vývoji společnosti byl kapitálový vstup do firmy T.I.K.O. Systems s.r.o., v prosinci loňského roku. Tímto krokem je společnost BOKI svou nabídkou produktů a služeb schopna pokrýt nejenom segment otopné techniky, ale i další segment stavebnictví, tj. větrané fasádní systémy a zdvojené podlahy.

Podlahové konvektory
V poslední době, zejména s příchodem velkoplošných zasklených ploch, jsou otopná tělesa zatlačována stále více do pozadí. Tam, kde dle přání architekta nebo uživatele nemá být pokud možno žádné otopné těleso, nacházejí své uplatnění podlahové konvektory. Přidáním ventilátorů, umožnilo použití podlahových konvektorů i jako plnohodnotných otopných těles.
Podlahové konvektory se umisťují zejména před francouzská okna, výlohy, dveře, na balkóny a terasy atd. Podlahové konvektory se používají i v prostředích, kde není možné použít „klasická“ otopná tělesa. Např. v místnostech s vnitřními bazény, kde desková tělesa s lakovanou povrchovou úpravou nemohou odolat koroznímu působení vnitřního prostředí.
V nabídce BOKI a.s. jsou dvě ucelené řady podlahových konvektorů – FMK (přirozená konvekce) a FMT (s diametrálními ventilátory). Konvektory jsou vyráběny ve dvou výškách 90 a 110 mm, v šířkách 170, 200, 230, 260 a 290 mm a v základních délkách od 750 mm až do 3000 mm s krokem 250 mm.
Základem je teplovodní lamelový výměník tepla s nátěrem černou barvou, který je osazen ve vaně z ocelového plechu (buď v černé barvě nebo v nerezovém provedení). Řada FMT je dále vybavena diametrálními ventilátory na 12 V bezpečné napětí. Pro obě řady jsou nabízeny pochozí krycí mřížky buď s příčnými nebo podélnými lamelami. Jako materiálu pro lamely mřížky je použito dřeva a duralu v základním přírodním odstínu nebo v barevné úpravě dle libovolného odstínu.


Konvektory
Jako plnohodnotný doplněk podlahových konvektorů nabízí BOKI a.s. novou řadu konvektorů. Tyto konvektory jsou určeny pro umístění před prosklené plochy, protože díky své nízké konstrukční výšce působí elegantně, ale nenápadně z obou stran tělesa. Lze je umisťovat do výklenků, výloh, verand, nízkých parapetů, zimních zahrad apod. Další velkou předností je pružnost konvektorů vzhledem k možnosti regulace tepelného výkonu, čímž získáváme velké úspory při vytápění. Regulaci zrychluje malý vodní objem výměníku.
Konvektory jsou dodávány ve třech základních šířkách 140, 190 a 240 mm, ve třech výškách 140, 240 a 280 mm a v délkách do 3000 mm ve standardní bílé barvě. Další odstíny barev dle přání zákazníka budou možné na objednávku. Jako doplňkový výrobek bude možné objednat konvektor s deskou, která umožní použít konvektor jako lavici.

Stropní sálavé panely
Stropní sálavé panely se používají pro vytápění rozlehlých prostor, jak výškově tak i půdorysně (světlá výška prostoru od 3 do 30 m). Zavěšují se pod stropní konstrukci nad vytápěný prostor a teplo předávají převážně sáláním. Protože se od sálavých panelů nejdříve ohřívají okolní protilehlé stěny a předměty a od nich posléze vzduch (analogie s ohřevem Země od Slunce), můžeme z fyziologického hlediska považovat sálavé vytápění za jeden z nejpřirozenějších způsobů vytápění. Vytápění stropními sálavými panely je vhodné zejména pro montážní, výrobní a skladovací haly, garáže, autoservisy, sportovní haly a tělocvičny. Vzhledem k tomu, že při sálavém vytápění nedochází k víření vzduchu a tím i prachových částic, je tento způsob vytápění vhodný do prašných provozů.
Sálavé vytápění rovněž nezatěžuje vytápěný prostor žádným hlukem, což může být vhodné např. při vytápění tělocvičen, které jsou využívány i pro kulturní akce. Díky elegantnímu tvaru a kvalitní povrchové úpravě lze stropní sálavé panely BOKI použít i pro vytápění náročnějších interiérů, jako jsou např. reprezentační prostory, vstupní haly, galerie bez rušivého dopadu na celkový dojem vytápěného prostoru (možnost umístění sálavých panelů jako součást podhledu).
Nezanedbatelnou výhodou stropních sálavých panelů je možnost jejich použití v letních měsících i pro chlazení prostoru. Pro hrubý odhad máme pro chlazení k dispozici cca 20 – 25 % instalovaného tepelného výkonu (chladící výkon je závislý na teplotě chladící vody). Při chlazení je nutné zajistit, aby povrchová teplota sálavých panelů byla vždy vyšší než je teplota rosného bodu vzduchu ve vytápěném prostoru z důvodu zamezení kondenzace vzdušné vlhkosti na povrchu sálavých panelů.
Stropní sálavé panely BOKI se vyrábějí v šířkách od 300 mm do 1200 mm s krokem 150 mm a v délce do 6 m standardně v bílé barvě RAL 9010. Panely se ve vytápěném prostoru spojují do pasů tak, aby pokryly tepelnou ztrátu a zajistily rovnoměrnost vytápění.
Svoji premiéru bude mít na pražském veletrhu nový produkt společnosti BOKI, a.s.z řady ocelových článkových těles, který bude v různých velikostech i barevných kombinacích na trhu dostupný na jaře 2005.
Více informací naleznete na www.bokigroup.cz nebo u našich obchodních zástupců.
Společnost BOKI, a.s. Vás rovněž srdečně zve na svůj stánek 034 v hale J na veletrhu Aqua-therm Praha.
Těšíme se na osobní shledání a spolupráci s Vámi.

 

 

 

 

 

Kontakt:
BOKI a. s. – provozní kancelář Brno
Mathonova 25, 613 00 Brno
Tel.: +420 541 210 958, fax: +420 541 210 878
E-mail:


Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.