Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

28. května 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Elektrický topný panel s akumulací

Vytápět hospodárně znamená přizpůsobit teplotu v jednotlivých místnostech rozdílným potřebám. V důsledku velkoplošného rovnoměrného vyzařování tepla nevzniká téměř žádný teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem. Podobného dokonalého využití energie lze dosáhnout i přímotopným vytápěcím systémem s akumulací.

O tento výrobek, slučující vlastnosti různých způsobů vytápění místností, rozšířila svůj sortiment elektrických topných panelů firma Mirava, spol. s r. o., která se dlouhodobě zabývá výrobou elektrických spotřebičů pro ohřev vody.

Přesvědčivé užitné vlastnosti
Díky své konstrukci se elektrický topný panel s akumulací Mirava HT, vyrobený z kvalitních materiálů, vyznačuje zřetelnými užitnými vlastnostmi a výhodami oproti tradičním metodám vytápění. Především umí maximálně využít energii včetně snížených sazeb, umožňuje snadnou a rychlou regulaci teploty v místnost, zaručuje vysoký topný výkon při úsporné spotřebě. Vyznačuje se dlouhodobou životností, jednoduchou instalací a obsluhou, je rychle a snadno k dispozici. Respektuje zdravé životní prostředí, nepřepaluje prach a minimalizuje jeho víření (důležité pro alergiky), nezatěžuje organismus škodlivými látkami atd.

Ukázka proudění vzduchu v místnosti s topným panelem

Oproti akumulačnímu vytápění mají topné panely malou prostorovou náročnost a o 40 % nižší instalovaný příkon pro vytápění. To přináší úspory ve stálých platbách za elektroměr a instalaci i v objektech s omezeným instalovaným příkonem. Není totiž nutné energii akumulovat v době, kdy není aktuálně potřebná pro dodání do vytápěného objektu. Topné panely zajišťují průběžný a snadno regulovatelný výdej tepelné energie, což se projeví zejména při náhlých změnách teploty. Další výhodou proti akumulačnímu vytápění jsou nízké pořizovací náklady a také možnost provozu dalších elektrických spotřebičů za nízkou sazbu min. 20 hodin denně.
Topný panel Mirava je vhodný jako samostatný i doplňkový prostředek k vytápění jak ve staré, tak v nové bytové zástavbě, kancelářích, provozech, na chalupách a chatách. Je certifikován dle ČSN EN a odpovídá nejvyššímu bezpečnostnímu standardu.

Na jakém principu pracuje
Vnější plášť topidla je vyroben z ocelového plechu, který je antikorozně povrchově upraven a dále práškově lakován. Topné spirály z chrom-niklového drátu jsou vzduchotěsně zalisovány ve speciálním keramickém materiálu Miolit na bázi silikátu s akumulační schopností. Počet jednotlivých topných bloků je závislý na konkrétní výkonové variantě. Topnice jsou umístěny v celém aktivním prostoru topidla. Jsou uzavřeny v ocelovém pouzdře, na které je z obou stran připevněn speciální tvarový plášť, vytvářející soustavu kanálů pro optimální proudění ohřívaného vzduchu.
Vyrobené teplo je vstřebáváno oběma stranami povrchu speciálně tvarovaných žeber. Odtud je s nízkou povrchovou teplotou nepřetržitě a rovnoměrně předáváno do vytápěného prostoru. Prostorový termostat reguluje teplotu sepnutím a vypnutím několikrát během hodiny. Tato regulace ve spojení s akumulací tepla v topném panelu umožňuje velmi hospodárný způsob vytápění. Optimální harmonizace konvekčního a sálavého tepla zajišťuje rovnoměrný ohřev místnosti a udržuje navozenou tepelnou pohodu. Součástí výrobku je samočinný tepelný omezovač, který vstoupí do činnosti pouze při nadměrném zahřátí topidla.
Pro správné navržení instalovaného příkonu je k dispozici celá řada výkonových variant a do budoucna se připravují další (včetně rozměrových). Při samotném výběru topidel je nutné se řídit tepelnou ztrátou objektu, v němž jsou vytápěné prostory umístěny. V případě návrhu vytápění celého objektu doporučujeme obrátit se na projektanta, který zohlední konstrukci, použité materiály na objektu a výpočtem dle příslušných technických norem určí příkon a umístění jednotlivých topidel.

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.