Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

13. srpna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Elektřina od Pražské energetiky v létě levnější

Již začátkem června loňského roku jste mohli zaznamenat informaci o poskytnutí letní sezónní ceny pro skupinu zákazníků, kteří využívají sazby pro akumulační vytápění se šestnáctihodinovou dobou platnosti NT. Tato akce se vymyká z běžně využívaných slev a snížení cen elektřiny. Sezónní sleva pokračuje i v letošním roce.

V čem je akce „Elektřina od PRE v létě levnější“ jediná a jedinečná?
Pražská energetika, a. s., instaluje na odběrná místa nové digitální elektroměry, které nejen měří elektřinu mnohem přesněji, ale zaznamenávají odběr elektřiny celkem ve čtyřech nezávislých časových pásmech. A to se právě využívá u sezónního tarifu, kdy se přesně zaznamenává spotřeba elektřiny ve dvoutarifním režimu a ve dvou časově vymezených obdobích – sezónách. Elektřina spotřebovaná v letní sezóně (od 1. 6. do 30. 9.) je účtována v průměru o 6 % levněji.
Přepnutí časových pásem se provádí pomocí systému HDO (hromadného dálkového ovládání), a to ve stejný okamžik u všech vybraných zákazníků.

Co musela naše společnost udělat pro to, aby celá akce fungovala?
Již v roce 1995 byl zahájen program generační výměny měřicích přístrojů. Zastaralé – mechanické elektroměry – se od roku 2000 začaly nahrazovat moderními elektronickými elektroměry i pro měření elektřiny v domácnostech.
Na začátku všeho bylo rozhodnutí o rozšíření možností digitálních elektroměrů ve prospěch zákazníků.
Na jaře 2003 byl zahájen projekt, který proměnil vizi ve skutečnost. Protože se jednalo o dosud nevyzkoušenou technologii, bylo nutno sezónní tarif nejprve vyzkoušet. Byla vybrána skupina zákazníků, u kterých došlo k přeladění, případně výměně přijímačů HDO, k úpravě Zákaznického systému MO a školení uživatelů. V předstihu byl připraven a odeslán informativní dopis, ve kterém byl zákazníkům vysvětlen princip celé akce. Datem 1. 6. 2003 bylo vše připraveno a spuštěno v rutinním provozu.  Reakce zákazníků, které byly napjatě očekávány, byly kladné a ukázaly, že někdy trnitá cesta od vize k realizaci byla ta správná.

Co to tedy zákazníkům přinese?
Jak vyplývá z průzkumu webových stránek PRE, 92 % zákazníků preferuje nižší cenu elektřiny. Což je přesně to, co je cílem i této akce. Znamená to tedy, že v období od 1. 6. 2004 do 30. 9. 2004 (letní sezóna) se bude k celoročnímu platnému stálému platu účtovat cena o 6 % nižší.

Poradenské a informační
středisko PRE
Na Hroudě 1492/4,
100 05 Praha 10
otevřeno: Po – Čt 9.00 – 18.00
tel. 267 053 157, 267 053 159
poradenstvi.pre.cz

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.