Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

18. srpna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Evropská špička v elektrickém vytápění

Jeden z nejzdravějších a cenově nejvýhodnějších způsobů elektrického vytápění představují komfortní elektrické radiátory EVO s vynikající akumulací.

Z praxe je nám známo, že žádná kamna na uhlí nebo olej nespalují energii bez kyslíku. Spotřebovaný kyslík je stále nahrazován čerstvým vzduchem, který vniká do místnosti štěrbinami ve dveřích a oknech. Velký podíl energie také uniká nevyužitý komínem a neustálé nasávání kyslíku kamny způsobuje průvan. Studený vzduch pak proudí od oken a dveří k podlaze dále k topnému zařízení, kde se ohřeje a stoupá rychle ke stropu. Toto způsobuje velké teplotní rozdíly mezi podlahou a stropem.


Naproti tomu, s plošným akumulačním vytápěním EVO docílíte 100% využití energie. V důsledku mírného velkoplošného vyzařování tepla nevzniká skoro žádný teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem. Topné zařízení je ovládáno termostatem v místnosti, jelikož vytápět hospodárně znamená přizpůsobit teplotu v jednotlivých místnostech rozdílným potřebám. Vše ostatní znamená plýtvání.

 

Srdcem elektrického radiátoru EVO je akumulační jádro EVOLiT, což je čistý přírodní produkt. Ten tvoří kombinaci šamotu a mastku speciálně vyvinutou pro naše elektrické vytápění a vyznačuje se vysokou akumulační schopností a rychlou připraveností k vytápění. EVOLiT je lisován extrémně vysokým tlakem a tím je dosaženo potřebné hustoty. Takže je docíleno na minimálním prostoru maximální akumulační schopnosti. Topné elementy jsou zality do akumulační desky EVOLiT a jsou vzduchotěsně uzavřeny. To jim zajišťuje neomezenou životnost.


Vyrobené teplo je předáno na oboustran ný, mnohonásobně zvětšený povrch tvaru žeber z jemného ocelového plechu komínového tvaru a je předáváno s nízkou povrchovou teplotou nepřetržitě a rovnoměrně do vzduchu v místnosti. Termostat v místnosti spíná a vypíná topení vícekrát za hodinu. Tato metoda ve spojení s akumulátorem tepla umožňuje velmi hospodárné vytápění. Optimální harmonizace konvekčního a sálavého tepla se stará o rovnoměrný ohřev místnosti.

 

 

Uspořádání:

1 topný vodič
2 keramické jádro
3 ocelový obal 0,8 mm
4 speciální prášková barva
5 žebra vyzařující teplo – tloušťka 0,4 mm
6 kryt

Jeho přednosti na první pohled

  • vysoký topný výkon, úsporná spotřeba
  • 100 % využití energie
  • 10 let záruka – životnost min. 50 let
  • čistý provoz, vhodné pro alergiky a malé děti (žádné víření prachu)
  • jednoduchá montáž bez viditelných a složitých rozvodů
  • bez problémů dokáže udržet konstantní teplotu, tím zabraňuje tvoření plísní a má vynikající vysoušecí schopnosti
  • povolené umístění do koupelen: krytí IPX2 – zóna 3

Jak se chová topení EVO v provozu?
Po odborném zapojení radiátoru, jehož činnost řídí v místnosti prostorový termostat, pracuje topení zcela automaticky. Když se dosáhne nastavené teploty, přívod proudu se přeruší. Topení však vyzařuje teplo i nadále, tzn. teplo, které bylo naakumulováno v šamotovém jádru. Jakmile teplota v místnosti poklesne, termostat topení opět zapne. Tento postup se stále opakuje tak dlouho, dokud je topení v provozu.
Pro noční dobu doporučujeme nastavit termostat na nižší teplotu. Tím spotřebovává topení po celou noc méně proudu a obytný prostor nevychladne. Ráno se nastaví termostat znovu na původní teplotu a místnost se opět rychle vyhřeje.
Je vhodné vytápět místnosti, zvláště ty, ve kterých se zdržujete po celý den, ve dne i v noci tak, jak je výše popsáno. Topení je díky své kvalitě konstruováno pro trvalý provoz. Jeho dlouhá životnost tím není snížena. Nemusíte se obávat, že náklady na elektřinu budou při trvalém provozu příliš vysoké. Termostatickým ovládáním se přívod proudu k topnému přístroji velmi často přeruší, rovnoměrné vydávání tepla to nijak neovlivní.
Doporučujeme dvoutarifové (přímotopné) sazby s dobou platnosti nízkého tarifu 20 hodin (D45, D46, C45, C46). Výhoda těchto topných systémů tkví v překlenutí jednohodinových výpadků a získání levné energie pro celou domácnost. Podmínkou připojení je pouze samostatný elektrický okruh 230 V a samostaný jistič.
Naše radiátory EVO vám budou poskytovat dlouhé roky bezstarostnou a tepelnou pohodu a nízké náklady na vytápění.

Upozornění: Nezaměňujte prosím naše topení za přístroje našich konkurentů. Jejich přístroje se z vnějšku podobají našemu topení, jejich struktura a funkce jsou však zcela jiné.
Pouze tam, kde je napsáno EVO, je také EVO uvnitř.

Kontakt: G-A-B s.r.o.,
Nerudova 63/16, Chomutov 430 01
tel: 800 900606, mob: 608 983562,
fax: 474 686800, email:
info@topeni.cz,
www.topeni.cz

 

Instalace v kuchyni - pevné připojení na zeď,
výška radiátoru 61 cm, tl. 8 cm

Instalace v dětském pokoji - pevné připojení na zeď,
výška radiátoru 61 cm, tl. 8 cm

Instalace v obývacím pokoji - pevné připojení na zeď,
výška radiátoru 61 cm, tl. 8 cm
Příklad volné instalace na kolečkách,
výška radiátoru 32 cm, tl. 17 cm
Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.