Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

29. srpna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

KM BETA – recept na dobrou stavbu

Společnost KM Beta a. s. byla založena na podzim r. 1996 a na trhu stavebních hmot působí od r. 1997. Od samého počátku svého fungování se zařadila mezi nejvýznamnější české producenty stavebních materiálů a to nejenom svým postavením na trhu, ale i díky širokému záběru vyráběného sortimentu.

Hodonka višňová Hodonka hnědá

Hodonka černá

Hodonka cihlová

KM Beta produkuje jak betonovou střešní krytinu dodávanou na trh jako ucelený střešní systém pod názvem KM Beta, který zahrnuje nejenom samotnou krytinu, ale i veškeré příslušenství střešního pláště, tak i vápenopískové výrobky pro obvodové zdění pod názvem SENDWIX. Lze tedy říci, že od jednoho výrobce obdrží zákazník komponenty na celou hrubou stavbu, ať už rodinného domu či velké bytové výstavby nebo průmyslové haly.
Systém vícevrstvého obvodového zdiva SENDWIX z velkoformátových vápenopískových kvádrů (5DF, 8DF) byl uveden na trh před dvěma lety a za tuto dobu se díky svým specifickým vlastnostem a přednostem v porovnání s tradičními zdícími materiály stále více prosazuje na českém stavebním trhu.
Zdící systém vrstvené konstrukce SENDWIX s vysokou rozměrovou přesností umožňuje tenkovrstvé zdění na lepidlo, což pochopitelně přináší úspory materiálové a s tím spojené úspory finanční včetně snížení pracnosti. Základem zdícího systému jsou dutinové kvádry 8DF, 4DF, 2DF, U profily a prefabrikované překlady na tloušťku zdiva 115 a 240 mm. Vápenopískové výrobky KM Beta svými rozměry v celém sortimentu tvoří jednotný délkový /metrický/ modul pro vodorovné i svislé konstrukce. Díky široké rozměrové řadě je možné volit výšku zdiva již po 41 mm. Tím lze navrhnout takřka libovolné konstrukční výšky parapetů, nadpraží otvorů, vyzdívek apod.
Promyšlený systém obvodových plášťů zděných budov SENDWIX ve variantním provedení /kontaktní, provětrávané systémy/ s rozmanitou povrchovou úpravou a architektonickou úpravou /omítané, lícové zdivo, alternativní obklady /dokázal maximálně využít právě vlastností vápenopískových cihel jako je extrémní pevnost v tlaku, vysoká akustická izolační schopnost, vysoká tepelná akumulace k vytvoření obvodových konstrukcí s maximálními parametry v oblasti stavební fyziky. Pevnostní značka vápenopískových zdících kvádrů dosahuje hodnot 15, 20 resp. 40 MPa dle typu výrobku, to vše při tloušťce nosné stěny pouhých 240 mm. Tepelně technické parametry se pohybují v rozmezí (dle zvolené tloušťky izolace):
U (prostup tepla) 0,34 – 0,18 W/m2K,
R (tepelný odpor) 2,8 – 5,3 m2K/W.


Systém pro tenkovrstvé lepení se do budoucna jeví jako hlavní alternativa zdění z vápenopískových výrobků, protože při nižších investičních nákladech vede k vyšší staveništní produktivitě a větší přesnosti zdění. Tím dochází i k větší úspoře vnitřních omítek a tak k dalším finančním úsporám.
V letošním roce uvedla firma na trh několik aktuálních novinek jako je kvádr 8 DF plný s váženou stavební neprůzvučností 52 dB určený pro mezibytové nosné, zvukově izolační stěny v tloušťce stěny pouze 240 mm, novinkami v barevném sortimentu vápenopískových výrobků – rozšíření o barvu zelenou a šedou.
V oblasti betonové střešní krytiny je novinkou střešní systém HODONKA s novým tvarem betonové krytiny a další novinka – lesklá povrchová úprava speciálním akrylátovým nástřikem s označením BRILIANT. Podstatou nové lesklé povrchové úpravy je zušlechtěná barva vyvinutá speciálně pro potřeby společnosti KM Beta stálým dodavatelem – firmou einz ”A GmbH z Německa. Lesklá část je plně pigmentovaná, takže zaručuje stálost barevného odstínu a lesku a dále přispívá k větší odolnosti proti povětrnostním vlivům.
Stávající povrchová úprava akrylátovým nástřikem v matném odstínu zůstává nadále ve výrobním sortimentu a to pod obchodním názvem ELEGANT. Barevné odstíny krytiny jsou cihlově a višňově červená, hnědá, černá, šedá.
Samozřejmě, že zavedením nových systémů či výrobků aktivita zdaleka nekončí, ale v podstatě začíná. Proto jsou pořádány akce zaměřené na obchodní partnery, realizační firmy, projektanty i pro studenty VŠ stavebního zaměření (např. soutěže Kamion plný tašek, resp. Pohár plný vína) a v neposlední řadě jsou zajišťovány další služby pro zákazníky jako je zajištění dopravy včetně složení hydraulickou rukou (u smluvních partnerů zdarma), poradenství, výpočty střech i obvodových konstrukcí SENDWIX v režii společnosti a dále pak zajištění možnosti zakoupení střech na splátky prostřednictvím firmy CETELEM (fyzické osoby), u obcí pak Obecní střecha na splátky realizovan a financovaná ve spolupráci s Českou spořitelnou a. s.

 

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.