Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

13. srpna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Novinka 2004 - Desjoyaux bazény

Nová řada filtračních jednotek pro menší bazény

Jednou z předních značek bazénů a bazénové technologie v České republice i ve světě je Desjoyaux. Představujeme vám jejich letošní novinku filtrační jednotku a protiproud, který uspokojí i vytrvalé plavce.

Nová generace bezpotrubních filtračních jednotek společnosti Desjoyaux může svou velikostí a modrou barvou oživit vzpomínky na populární šmoulí skřítky, výkonem a kvalitou si však nezadá se staršími filtračními modely. Je určena pro bazény menších rozměrů, maximálně do 30 m3 a může se pochlubit filtračním výkonem 11 m3/hod při příkonu 300 W. Zvláštní charakteristikou je miniaturní velikost, oblé tvary a modrá barva, která splývá s barvou bazénu a vodní hladinou a minimalizuje tak rušivý dojem z plastového monolitu, který bývá zavěšen na okraji bazénu. Filtrační jednotku tvoří jednolitý blok ze vstřikovaného polypropylenu, jehož součástí je i osvětlení.
U klasických bazénů znamená filtrace často desítky metrů potrubí a komplikované pískové filtry. Firma Desjoyaux nabízí revoluční řešení, je jím patentovaný systém filtrace bez potrubních rozvodů. Kompaktní filtrační jednotky mohou být zabudovány do přístupového schodiště nebo přímo do mobilních schůdků. Vynálezce a zakladatel firmy pan Jean Desjoyaux ji přirovnával k závěsnému motoru lodě.

Kombinace protiproud – vířivka/perlička

Při výběru bazénu byste se v prvé řadě měli zamyslet, k čemu a jak často ho bude vaše rodina využívat. Kvalitní elezobetonový bazén má prakticky neomezenou životnost a může pro několik generací být nejen místem relaxace a zábavy, ale i výborným doplňkem tréninku nebo součást rehabilitace a léčby. I malý bazén doplněný o protiproud dokáže uspokojit i náročnější plavce. (říká pan Pejša, jednatel společnosti Bazény Desjoyaux).
Původem francouzská firma Desjoyaux (Francouzský patent, francouzská firma) má ve své produkci dokonce kombinaci protiproudu a perličky, která může být zabudována do filtrační jednotky. Pokud se rozhodnete pro kondiční trénink a následné uvolnění svalů ve vířivce, stačí pouze zamáčknout či vymáčknout dvourychlostní ovladač. Kompaktní filtrační jednotky mohou být zabudovány do přístupového schodiště nebo přímo do mobilních schůdků.
Díky francouzskému patentu, který nevyžaduje potrubní rozvody, je výsledkem kompaktní bazénový skelet beze svár, otvorů a desítek metrů potrubí, které bývají místem poruch a častých úniků vody. Vířivka zabudovaná do románského schodiště nabízí úžasné místo pro romantické posezení a znovunabytí energie ve dvou.
Výhodou přenosných schůdků s protiproudem je jejich případné suché uskladnění v zimním období. Všechny typy filtrací jsou standardně vybaveny osvětlením, takže si veškerého pohodlí a luxusu můžete užívat v kteroukoli denní i noční hodinu.

foto a text: archiv Bazény Desjoyaux s.r.o., www. desjoyaux.cz

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.