Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

20. června 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Podpořte ekologickou výrobu elektřiny!

Pražská energetika, a. s., nabízí svým zákazníkům dodávku elektřiny z obnovitelných zdrojů – zdrojů, které se přírodními procesy samovolně obnovují (vítr, voda, sluneční záření, biomasa a další).

PREKO je speciální produkt určený těm zákazníkům, kteří chtějí odebírat elektrickou energii z obnovitelných zdrojů a podporovat tak její ekologickou výrobu. Jedná se o sadu tarifů s přirážkou 0,10 Kč/kWh včetně DPH ke standardním cenám a je určen pro zákazníky PRE, kteří odebírají elektřinu ze sítí nízkého napětí.
Nabídka elektřiny PREKO je vázána na celkové množství elektřiny, kterou PRE z obnovitelných zdrojů vykoupí. Např. v roce 2003 PRE vykoupila a dodala svým zákazníkům 36,5 GWh elektřiny z těchto zdrojů, což představuje cca 0,75 % z celkového nákupu elektřiny.
Technicky není moné dodávat na konkrétní místo pouze elektřinu z obnovitelných zdrojů. Tato elektřina se distribuuje společně s elektřinou z ostatních zdrojů. Zákazník s produktem PREKO má však jistotu, že pro něj byla elektřina z obnovitelných zdrojů nakoupena a dodána do sítě.
Odběratel produktu PREKO získá kromě vědomí, že odebírá „čistou“ energii z obnovitelných zdrojů a podporuje tím jejich další rozvoj, samolepku s ochrannou značkou PREKO, která vyjadřuje jeho pozitivní přístup k ochraně životního prostředí (tuto samolepku není možné jiným způsobem získat). Odběratelé s větší spotřebou obdrží certifikát o odběru elektřiny z obnovitelných zdrojů. Podnikatelské subjekty navíc mohou požádat o právo označovat své výrobky ochrannou značkou PREKO.
O PREKO je možné požádat osobně v libovolné obchodní kanceláři PRE, telefonicky na Zákaznické lince PRE nebo prostřednictvím formuláře na internetových stránkách PRE. Vybrané prostředky jsou určeny výhradně na budování obnovitelných zdrojů.
O projektech podporovaných z PREKO prostředků budou odběratelé produktu PREKO pravidelně informováni.
Bližší informace o produktu PREKO, vybraných PREKO prostředcích, podmínkách pro jejich získání a v budoucnu i o realizovaných projektech naleznete na internetové adrese www.pre.cz/preko/.

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.