Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

30. července 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Systémy pro bytovou výstavbu REHAU

Firma REHAU, jako jeden z předních výrobců v oblasti technického zařízení budov na evropském trhu, je známá mimo jiné svými špičkovými a ověřenými systémy pro vytápění bytových, ale i komerčních a průmyslových budov.

V oblasti vytápění nabízíme již v podstatě klasický a běžně používaný systém podlahového a stěnového vytápění a rozvody k otopným tělesům.
Pro tyto systémy používáme trubky s kyslíkovou bariérou ze zesíťovaného polyethylenu PE-Xa. Díky tomuto zesítění se zlepšují vlastnosti materiálu jako je odolnost proti teplotám a tlaku, rázová houževnatost v chladu a odolnost proti tvorbě trhlin.
Podstatou REHAU systémů podlahového a stěnového vytápění je rovnoměrné rozdělení teploty po celé ploše vytápěné místnosti. Vysoký podíl sálání umožňuje dosažení pocitu optimálního komfortu v místnosti již při výrazně nižších teplotách než jsme zvyklí u vytápění pomocí otopných těles. Díky těmto přednostem přináší podlahové vytápění v porovnání s klasickým vytápěním otopnými tělesy úsporu 10 až 12 % topných nákladů ročně.
Systémy REHAU jsou kromě standardních zdrojů tepla ideálně kombinovatelné také s kondenzačními kotli, tepelnými čerpadly nebo slunečními kolektory. Systémy podlahového a stěnového vytápění mají také pozitivní vliv na zdraví člověka, například tím, že minimalizují víření prachu v místnosti (minimální rozdíly teplot vzduchu a plochy podlahy). Tyto systémy jsou například velmi vhodné pro alergiky.
Systém podlahového topení REHAU je vhodný pro všechny typy podlahových krytin: parkety, umělohmotné krytiny, keramické dlaždice, mramor, koberec a další.
REHAU systémy podlahového vytápění lze pokládat 5 různými způsoby. Ty se pak liší nejen jednotlivými komponenty a tím i cenou na m2, ale především oblastmi, kde je lze nejideálněji použít. S REHAU-systémy snadno vyřešíte problémy s nízkou stavební výškou podlahy, omezeným statickým zatížením stropu.
Nejvíce rozšířený systém podlahové vytápění REHAU v České republice je instalace na systémové desky. Tento typ pokládky umožňuje montáž trubek o průměru 17 a 20 mm v rozteči 75 až 300 mm.
Systémové desky slučují v sobě prvek tepelné izolace a současně i instalační prvek, který umožňuje montáž trubek v požadované rozteči. S tímto typem podlahového vytápění REHAU se setkáváme zejména v občanské výstavbě, ale i v řadě polyfunkčních budov.
Stále více na významu nabývá pokládka podlahového vytápění suchým způsobem. Tato pokládka má řadu předností a to zejména: nízkou stavební výšku, minimální zatížení stavební konstrukce a odpadá mokrý proces betonáže.
Technologie napojení otopných těles umožňují realizaci všech systémů rozvodů ústředního vytápění dvoutrubkový s centrálním rozdělovačem, dvoutrubkový systém do hvězdy, dvoutrubkový okružní rozvod, Tichelmann i třeba také již v dnešní době méně používaný jednotrubkový rozvod.
Další možností napojení otopných těles je pomocí soklové lišty RAUSOLO nebo RAUDUO. Tento systém byl speciálně vyvinut pro renovaci bytových staveb. Samozřejmě je ho možno použít i do novostaveb, především tehdy pokud plánujete v budoucnu nějaké stavební úpravy. Instalace těchto systémů je možná i tehdy, pokud jsou místnosti obývané. Topenářské trubky se instalují pod soklovou lištu a tím odpadají zednické a stavební práce. Soklová lišta RAUSOLO je určena pro instalaci topení a soklová lišta RAUDUO umožňuje souběžné vedení topenářských trubek i elektroinstalace. Systém soklových lišt REHAU se dodávají v různém barevném provedení.
Kromě výše uvedených systémů dodáváme také systémy pro vnitřní rozvody pitné vody, odhlučněnou vnitřní kanalizaci, průmyslové rozvody, předizolované trubky, odtahy spalin, okapy, plastová okna a dveře a veškeré trubky pro inženýrské sítě.
Bližší informace o našich výrobcích naleznete na našich internetových stránkách či Vám je poskytneme osobně na níže uvedených adresách.

REHAU, s.r.o.
Obchodní 117, 251 70 Čestlice
Tel.: 272 190 146
Fax.: 272 190 195
Vídeňská 122, 619 00 Brno
Tel.: 547 425 590
Fax: 547 425 589
E-mail:
gt@rehau.cz
Web: www.rehau.cz

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.