Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

20. srpna 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Tepelná čerpadla Regulus

Splňují podmínky pro udělení dotace

Tepelné čerpadlo je zařízení, které dokáže získávat tepelnou energii z okolního prostoru; ze vzduchu, z vody, ze země. A to pomocí zemních sond nebo kolektorů, čerpáním vody ze studní a v případě tepelných čerpadel REGULUS odebíráním tepelné energie ze vzduchu.

Na stejném principu funguje kompresorová lednice. V ní se přečerpává energie chlazených potravin na teplo, které se  odvětrává radiátorem na zadní stěně ledničky. Přečerpává tedy nízkou teplotu uvnitř ledničky na teplotu vyšší než teplota v místnosti. Tepelné čerpadlo také přečerpává energii o nižší teplotě na vyšší teplotu, využitelnou pro topení nebo ohřev vody.
Tepelná čerpadla REGULUS si svými parametry, rozsahem výkonů, jednoduchostí instalace a příznivou cenou získala pevné místo na našem trhu.

Venkovní jednotka modelů TC08 až TC18 Vnitřní jednotka TČ

Nová řada čerpadel
Firma REGULUS na veletrhu Aqua-Therm 2003 představila novou řadu tepelných čerpadel s výkony od 8 kW do 47 kW. Modely TC08, TC13, TC16 a TC18 jsou určeny pro rodinné domy a menší komerční objekty. Modely TC23, TC33, TC37 a TC47 jsou vhodné pro větší objekty. Tepelná čerpadla je možno sestavovat do kaskád pro dosažení ještě většího výkonu. Další variantou je provedení tepelného čerpadla pro přímý ohřev bazénové vody.
Tepelná čerpadla REGULUS jsou osazena kompresory typu SCROLL od firmy COPELAND, tichými ventilátory, švédským nerezovým výměníkem pro ohřev topné vody a švýcarskou regulací ELESTA. Nová řada TC nabízí možnost volby ze 2 typů regulace.
Levnější provedení označené TC-RAM je vybaveno regulátorem RAM, který řídí provoz vlastního tepelného čerpadla. Tento model je vybaven termostatem výstupní vody a je určen pro nejjednodušší aplikace nebo pro spolupráci s nadřazeným řídicím systémem.
Provedení s označením TC-RDO je vybaveno regulátorem RDO 374, který kromě řízení vlastního provozu tepelného čerpadla umožňuje řízení celého systému vytápění budovy – spínání bivalentního zdroje, nabíjení akumulační nádrže, ohřev teplé užitkové vody podle samostatného časového programu, chlazení domu v letním období, ohřev bazénu a případně řídí i práci slunečních kolektorů. K dalším funkcím patří ovládání cirkulace TUV dle časového programu, ochrana TUV proti bakteriím Legionella, protimrazová ochrana celého topného systému, doběhy čerpadel, letní funkce spínání čerpadel a směšovacího ventilu. Ekvitermní regulátor RDO je možné doplnit pokojovou jednotkou. Ta umožňuje jednoduché ovládání a korekci regulace podle vnitřní teploty. Samozřejmostí je týdenní časový program jak pro vytápění, tak pro ohřev TUV a prázdninový program.
Tepelná čerpadla REGULUS splňují podmínky pro udělení dotace od Státního fondu životního prostředí ČR a jsou schválena zkušebnou ITI TÜV Praha.

Do Koutů 1897/3
143 00 Praha 4
tel.:241 764 506
fax:241 763 976
e-mail:
obchod@regulus.cz
http://www.regulus.cz

 

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.