Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

3. června 2008, Autor: varner
Nezařazené články

Výhody regulace elektrického vytápění

Současné trendy nabízí celou řadu možností elektrického vytápění. Mezi nejrozšířenější patří na prvním místě využití tzv. přímotopů, tedy radiátorů s elektřinou jako jediným zdrojem energie, kde nevýhodu v podobě často vyšších provozních nákladů vyvažuje možnost nízké pořizovací ceny, snadné a bezproblémové instalace v kterémkoli topném období a v neposlední řadě možnost elektronické regulace, přinášející znatelnou úsporu energie. Přesný elektronický regulátor s sebou přináší výjimečné provozní parametry, díky nimž se výrazně zvyšuje komfort vytápění.
Elektrický radiátor vybavený kvalitním elektronickým regulátorem je vhodný jako samostatný, ale i doplňkový prostředek vytápění jak ve staré, tak nové bytové zástavbě, kancelářích, provozech, na chalupách a chatách a především v koupelnách v kombinaci s designovými radiátory v zónách odpovídajících požadavkům normy DIN 55900.

Elektronická regulace nabízí několik základních výhod:

  • nízké pořizovací náklady
  • rychlou reakci systému přinášející úspory elektrické energie
  • průběžný a snadno regulovatelný tepelný výdej výrazně zvyšující komfort vytápění
  • možnost provozu v kombinované variantě s centrálním otopným systémem přinášející další úspory energie

Elektrický radiátor

 

Kombinované vytápění je další variantou využití elektrické energie jako doplňkového zdroje začleněného do centrální otopné soustavy. Je vhodné  zejména pro vyhřívání koupelen v přechodném období jaro-podzim, kdy by ohřev celého systému nebyl ekonomický.

Elektronický regulátor

 

 

 

Pro oba uvedené typy vytápění nabízí firma AMTEX Radiátory elektronický regulátor nové generace s označením ISAN TVR 1. Tento regulátor nabízí kromě možnosti standardní regulace teploty vytápěného prostoru v rozsahu 15 – 26°C i funkce Timer a Ekonomy. V prvním případě, tedy funkce Timer, jde o zapnutí tělesa do plného výkonu po dobu dvou hodin. Kromě rychlého, časově omezeného náběhu tělesa, např. při ranním nebo večerním použití koupelny je tato funkce často využívána pro sušení oděvů či ručníků.
Funkce Ekonomy snižuje výkon tělesa o cca 3°C což znamená, že v nevytíženém období (víkend, pracovní doba), je možné snížit teplotu až na 12°C.
Kromě toho je TVR 1 vybaven i pojistkou proti zamrznutí. V praxi to znamená, že i vypnuté těleso udržuje nezámrznou teplotu, poklesne-li teplota místnosti pod 4°C.
Jako doplněk nabízí firma AMTEX i celou řadu přímotopných elektrických sušáků, jako např. Flores či Sumba určených speciálně pro vysoušení textilií.
Věříme, že výrobky znač - ky ISAN vám budou dlouhodobě poskytovat tepelný komfort a spolehlivé služby a přispějí svým dílem k hřejivému pohodlí vašeho domova.

 

 

 

Elektrický sušák

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.