Janitza.cz

Janitza Electronics se zabývá vývojem a výrobou energeticky úsporných systémů. Je výrobcem digitálních měřidel, systémů SEMS, univerzálních multimetrů, regulátorů jalového výkonu, systémů pro řízení spotřeby, ¼ hodinového maxima a dalších přístrojů nejvyšší kvality.

KBH.cz

Společnost KBH vyrábí, dodává a instaluje komponenty pro kompenzaci jalového výkonu. Zákazníky jsou elektromontážní firmy, výrobci rozvaděčů, projektanti, velkoobchody a velkoodběratelé elektrické energie. Společnost nabízí kvalitní komponenty a služby za velice příznivé ceny.

13. února 2012, Autor: Redakce
Spolupracujeme

Blíží se konference ABAF 2012 – v novém termínu!

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií společně s americkou skupinou The Electrochemical Society chystají již 13. ročník mezinárodní konference ABAF. Tato konference proběhne v Brně od 26. – 30. srpna 2012.

Na konferenci se sjíždějí odborníci z celé střední a východní Evropy i z celého světa. Konference za svou dobu sdružila odbornou i část laické veřejnosti. „Bude to již 13. konference v sérii, a zúčastnili se jí doposud již vědci z více jak 27 států světa. Tradiční je též zájem vědců z východních zemí a Dálného východu,“ dodává hlavní organizátorka konference Doc. Ing. Marie Sedlaříková CSc., z Ústavu elektrotechnologie.

Velký význam má celá konference ve vztahu k životnímu prostředí a problematice elektrochemických zdrojů proudu, prodlužování životnosti baterií, atd. „Hlavním cílem bylo a je sledování výzkumu a vývoje nejmodernějších chemických zdrojů energie,“ dodává doc. Sedlaříková.


Těžištěm této konference je studium poznatků materiálového výzkumu orientovaného na elektrochemii systémů, v nichž je přísně vyloučena vlhkost (elektrochemie kovového lithia a příbuzné problémy). Dalším významným a perspektivním směrem je výzkum a vývoj elektrochemických superkondenzátorů, sloužících pro vyrovnávání zátěže a odběru v nových systémech pohonu, např. v mobilních prostředcích. Jedna ze sekcí je věnována elektromobilům, další elektrochromním prvkům, a další solárním systémům.

Na konferenci se objeví celá plejáda známých českých odborníků. Z dalších významných osobností přijede Prof. Petr Vanýsek z University v Illinois ( USA ), Ass. Prof. Arnaldo Visintin z University v La Platě( Argentina ), Prof. Vito di Noto z University v Padově ( Itálie ), Ass:Prof. Marian Chattenet z CNRS v Grenoblu ( Francie )  a další. „Myslím si, že tento rok bude co do obsazenosti kapacitami nejbohatší. Konference určitě nabídne zajímavý zážitek všem,“ říká chairman konference Prof. Ing. Jiří Vondrák, DrSc, ze stejného ústavu.

Veškeré bližší informace o mezinárodní konferenci ABAF 2012 můžete nalézt na webových stránkách www.aba-brno.cz, nebo na stránkách www.feec.vutbr.cz

Sdílet

Komentáře

Najdete nás na Facebooku
Odběr novinek
Server CESKAENERGETIKA.cz
Česká Energetika s.r.o. a Česká energetická asociace provozují portál www.ceskaenergetika.cz, vydávají dva časopiy z oblasti energetiky a OZE, pořádají na tato témata semináře a konference pro laickou i odbornou veřejnost.
Důležité odkazy
Spolupracujeme
Najdete nás také na
Portál www.ceskaenergetika.cz © 2011 pohání redakční systém MultiCMS. Grafické zpracování Cossi Design.